| daniwtf a întrebat:

Salut, dar pc asta e bun pentru gamingg?:) http://www.flanco.ro/......eedos.html si `sa, mi spuneti cate nuclee are eu cred ca 3. :D si daca este bun pentru gaming.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Procesorul are trei nuclee dar per total computerul nu e de gaming pentru ca nu are o placa video dedicata! Daca mai cumperi si o placa video pentru el e OK (te duce la 1900 de lei cu totul)

| Dismally a răspuns:

Gaming pe naiba, cu placa aia video n-ai nici o sansa happy Daca iti mai cumperi si o placa video buna la el este ok, altfel nu ai ce face cu sistemul asta la jocuri.

| AlexTheGreat a răspuns:

Salut, este ok-ish pentru gaming, nu este "to of the line" dar merge (nu cu toate optiunile la maxim, mai degraba la minim). Are placa video dedicata doar nu scrie asta in specificatiile generale: ATI Radeon HD5450, la 1GB. Daca te uiti mai jos pe site, la detalii o gasesti acolo, doar nu este chiar de ultima generatie happy, pentru ca jocurile sa mearga la optiunile maxima va trebui sa investesti intr-o placa mai serioasa.