| Ghiberdel600 a întrebat:

Salut de ce acte am nevoie pentru ca sa imi deschid un magazin mobil... (o rulota)?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa te inregistrezi la Registrul Comertului ca personalitate juridica (SRL, PFA etc.) cu sediu stabilit si cu punct de lucru flotant, sa primesti cod fiscal de la ANAF, respectiv viza de la fiecare primarie din localitatile unde vrei sa instalezi rulota.
In functiie de produsele vandute mai poate fi nevoie de autorizatie sanitara, de la pompieri etc.

1 răspuns: