| tiago a întrebat:

Salut, de curand am inceput sa lucru la o firma. Am o singura intrebare: Am un salariu brut de 1550 de lei, acest salariu mi se va modifica pana ce ajunge sa fie salariu net? Tin sa mentionez ca sunt elev ( am 16 ani ). Si daca da, unde as putea calcula suma net?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La acest salariu brut, de 1.550 lei, vei avea un salariu net (ce primesti) in suma de 1.133 lei.
Pe internet gasesti destule calculatoare de salarii.

| tiago explică (pentru Ioandelasal):

Deci fiind elev nu mi se va scoate impozitul nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru tiago):

N-are importanta ce esti (elev, student, simplu muncitor, etc) contributiile la fondurile speciale si impozitul pe salariu sunt aceleasi, ca la oricare alt angajat.

| tiago explică (pentru Ioandelasal):

Ms de info

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.calculatorsalariu.ro/