| OPunGG a întrebat:

Salut, de curand m-am angajat la Vodafone si salariul lor mi se pare o pacaleala curata, 1500 lei net + 400 de lei bonuri de masa, stiam ca minim salariul net ar trebui sa fie de 1900 la norma intreaga (180h/luna) din cate stiu bonurile nu se incadreaza ca bani. Poate gresesc eu dar in alte parti la part-time (4h/luna) am vazut salarii exact ca si acesta de aici

19 răspunsuri:
| Hkhtfcvhu a răspuns:

Salariul este sub salariul minim pe economie, bonurile de masa nu se adauga la salariu, sunt separat

| dullcat a răspuns:

Ai crede ca la cate reclame si oferte baga clientilor pe gat, ar avea de unde sa plateasca decent. M-am saturat cate plicuri cu oferte vin in cutia postala, la adresa mea, dar pe nume fictive. E spam de-a dreptul, doar ca nu varianta online.Cand le-am spus sa se opreasca, au zis sa vorbim cu persoana care are aceeasi adresa ca noi. Adica trebuie tu, un client, sa cauti pe altii, in loc sa stearga ei adresa noastra din baza de date, mai ales ca avem de la alta firma. Dusi cu pluta. laughing

| DeMicUnCălător a răspuns:

Așteptările tale sunt nerealiste.
Trăiești intr-o țară săracă. Iar cu sistemul actual, salarile vor rămăne mici pentru cel încă 30 de ani,

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu ilegat sa iti dea mai puțin decât salariul minim pentru norma întreaga.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Ce e nerealist in a primi salariu minim legal?

Răspuns utilizator avertizat
| DeMicUnCălător a răspuns (pentru suntserios):

Așteptările sunt nerealiste. Aăteptările de-a primii un salariu mai mare

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bubico2022):

Eu am inteles ca tu nu iei de bune tot ce zboara si tot ce e la Tv, dar totusi suntem in 2023 cand salariu minim net e de 1898.

Da e ok, se vede ca tu mereu esti bine informat. Esti bine informat pentru anul 2021 inca, dar e ok. Tu stii ce vorbesti, altii e naspa.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Intreb iar, ce e nerealist in a primi salariu minim legel si nu 1500 lei?

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bubico2022):

Ehh, mai ai tu informații data aiurea pe care nu ai fost in stare sa le dovedești. Inca aștept. Asta de azi e doar o dovadă că iei lucruri de a gata și ce spui tu nu are nici argumente nici baze reale.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bubico2022):

Ok, daca aveai ceva de demonstrat demonstrai doar că să îmi inchizi gura, dar asa păstrăm asta că dovada că nu poți argumenta fake news pe care le propagi.

Și păstrăm și răspunsul de mai sus că dovada că nu te informezi și iei de bune informațiile eronate de pe net.

Mă bucur că am ajuns la o concluzie. Îți voi urmări răspunsurile in continuare. Sa te informezi la următoarele.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bubico2022):

E atât de simplu sa îmi inchizi gura... Atât de simplu. Trebuie doar sa demonstrezi o mizerie de știre aruncata aici. Atât de simplu. Și știi și tu că e atât de simplu, dar știi și că nu poți demonstra o chestie falsa, că ai înțeles și tu că erai la vânat fluturi cu știrea aia. Off de ai avea și cum sa demonstrezi. Off. A putea chiar să renunți la răspunsuri de genul celui de mai sus.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bubico2022):

Iau aceste bla-bla uri ale tale care acoperă lipsa de argumente în cazul fake news ului cu vaccinarea că o confirmare că îmi dai dreptate. Hai mersi și ne vedem la alta întrebare la care răspunzi aiurea.

| OldSoul a răspuns:

Hmm, cine stie cu cate ore pe luna esti angatajat/angajata.
Asta ar trebui sa verifici tu probabil la AJOFM.

Răspuns utilizator avertizat