| OPunGG a întrebat:

Salut, de curand m-am angajat la Vodafone si salariul lor mi se pare o pacaleala curata, 1500 lei net + 400 de lei bonuri de masa, stiam ca minim salariul net ar trebui sa fie de 1900 la norma intreaga (180h/luna) din cate stiu bonurile nu se incadreaza ca bani. Poate gresesc eu dar in alte parti la part-time (4h/luna) am vazut salarii exact ca si acesta de aici

19 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu ilegat sa iti dea mai puțin decât salariul minim pentru norma întreaga.

| dullcat a răspuns:

Ai crede ca la cate reclame si oferte baga clientilor pe gat, ar avea de unde sa plateasca decent. M-am saturat cate plicuri cu oferte vin in cutia postala, la adresa mea, dar pe nume fictive. E spam de-a dreptul, doar ca nu varianta online.Cand le-am spus sa se opreasca, au zis sa vorbim cu persoana care are aceeasi adresa ca noi. Adica trebuie tu, un client, sa cauti pe altii, in loc sa stearga ei adresa noastra din baza de date, mai ales ca avem de la alta firma. Dusi cu pluta. laughing

| OldSoul a răspuns:

Hmm, cine stie cu cate ore pe luna esti angatajat/angajata.
Asta ar trebui sa verifici tu probabil la AJOFM.

Răspuns utilizator avertizat
| DeMicUnCălător a răspuns:

Așteptările tale sunt nerealiste.
Trăiești intr-o țară săracă. Iar cu sistemul actual, salarile vor rămăne mici pentru cel încă 30 de ani,

| suntserios a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Ce e nerealist in a primi salariu minim legal?

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru suntserios):

Așteptările sunt nerealiste. Aăteptările de-a primii un salariu mai mare

| suntserios a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Intreb iar, ce e nerealist in a primi salariu minim legel si nu 1500 lei?

| Hkhtfcvhu a răspuns:

Salariul este sub salariul minim pe economie, bonurile de masa nu se adauga la salariu, sunt separat