| Saiko10 a întrebat:

Deci am am schimbat parola la paypal(business).
Si am scris gresit, acum nu mai stiu cum era, am incercat sa o reincarc si sa primesc sms cu un cod, dar cica acum cu covidu paypal nu mai foloseste sms-uri si acum spune ca nu poate sa verifice ca sunt eu si nu pot sa aleg sa imi trimita codul pe email.Ce pot face?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adeavrat!
Paypalul foloseste coduri si le trimite pe sms. Eu am facut asta chiar ieri.
Mergi acolo unde scrie "forgot password" si acceseaza butonul.
Ei iti trimit email sau cod pe mobil, depianzad ce ai selectat ca vrei tu, ca sa-ti recuperezi parola.
Pe viitor, scrie parolele, ID-urile si emailurile folosite pentru fiecare aplicatie sau link, intr-un carnetel, ca sa nu risti sa le uiti si sa nu mai poti intra in conturi.