| Preafericitul555 a întrebat:

Salut, Deci ma cert cu taicame o de jumatate de ora rolling on the floor)
Daca sa presupunem ca tu esti sofer de tir, si esti trimis de sef sa duci o cursa cu o incarcatura oarecare, Iti da actele necesare si dovada sau ceva gen ca tu ai limita de greutate (sub) Dar de fapt in realitate nu o ai dar tu il crezi ca iti date "hartia" necesara te opreste politia sau cine te opreste si te pune pe cantar si tu ai de 2 ori mai mult peste limita (exemplu) dar tu ii arati documentele ca legal ai cat trebuie, Cine primeste amenda? Eu pentru ca am mers cu actele pe care mi le-a dat sefu sau sefu ca a facut fals de documente etc?
Sau Daca remorca are cantar, acesta (sefu) sa modifice cumva sa arate fals si aia descopera cine primeste amenda? tu care habar nu ai cum lucreaza mecanismul sau patronul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa si e. In viata se vor intampla si lucruri din astea. Vei avea nevoie de bani, si va trebui sa faci si compromisuri. Cati soferi crezi ca nu vin cu bani de acasa, si fac km cu masini proprii,? Sau care fac compromisuri cu cauciucuri sau cu ce zici tu acolo.
Daca ai nevoie de bani, te duci si-asa.
Daca nu, paduche acasa, in capu patului, la tv. Ca nu gasesti angajator care sa iti ofere "conditii" laughing
Parerea mea e sa nu te mai contrazici cu tactu, ca are dreptate chiar si cand n-are. Ca e mai trecut prin situatii decat tine. happy
Ca daca are ca daca n-are cantar. Oamenii aia care se duc si trec peste asta, se duc ca au familii acasa de crescut, si nu mai pun intrebari, ca de ce si cum.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tactu e sofer de tir, eu zic sa ii dai lui dreptate. Ca stie el mai bine.

| Preafericitul555 explică (pentru anonim_4396):

Pai daca era nu ma contraziceam ca avea dreptate dar nu e, ii e frica sa fie din cauza ca "Daca muncesc 2 luni si nu ma plateste? Sau daca ma ameninta ca daca nu ma duc cu cauciucuri de vara pe zapada ma da afara si nu ma platit de 2 luni" (exagerai, dar asta a vazut la chestia aia numita tv!)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Preafericitul555):

Asa si e. In viata se vor intampla si lucruri din astea. Vei avea nevoie de bani, si va trebui sa faci si compromisuri. Cati soferi crezi ca nu vin cu bani de acasa, si fac km cu masini proprii,? Sau care fac compromisuri cu cauciucuri sau cu ce zici tu acolo.
Daca ai nevoie de bani, te duci si-asa.
Daca nu, paduche acasa, in capu patului, la tv. Ca nu gasesti angajator care sa iti ofere "conditii" laughing
Parerea mea e sa nu te mai contrazici cu tactu, ca are dreptate chiar si cand n-are. Ca e mai trecut prin situatii decat tine. happy
Ca daca are ca daca n-are cantar. Oamenii aia care se duc si trec peste asta, se duc ca au familii acasa de crescut, si nu mai pun intrebari, ca de ce si cum.

Răspuns utilizator avertizat