| Mirelfnatic a întrebat:

Doresc si eu sa fac niste bani...problema este ca nu stiu cum. M-am gandit sa investesc in ceva thinking dar in ce? Ca am doar 16 ani si pnm, as cam aveam nevoie de bani.Am o suma foarte mica de bani pe care mi-o permit sa o investesc (1.000 ron) Are cineva o idea? Si ma multumesc daca din 1.000, scot 1.100 laughing....HELP ME!

Răspuns Câştigător
| k3er0s3x a răspuns:

Parerea mea(am 2 opinii):1.Angajeazate si invata sa strangi baniwinking si vezi tu ce faci cu ei. 2. Asteapta pana la 18 ani la majorat cand strangi bani si iti deschizi o afacere gen (iei o masina 304/312 etc de bani aceia si strangi bani pana cand ajungi pe la o suma de 10.000.Din bani aceia eu zic sa iti platesti facultatea si sa faci una buna si de rest iti iei si tu o masina/concediu

3 răspunsuri:
| Pandhoraa a răspuns:

Poate ca cel mai bine ar fi sa gasesti o activitate part time din care sa poti face bani
ti-as sugera sa incerci operator interviu asistat de calculator
e un job part time cu contract de munca dar vei avea nevoie de acordul parintilor pentru ca nu ai implinit 18 ani
https://www.mercury.ro/......ator-cati/

| Adib123 a răspuns:

Am gasit cateva idei bune aici http://3afaceri.blogspot.ro

| Catalin0424 a răspuns:

La vârsta asta nu poți investi decât în ceva care te poate ajuta să înveți. Cumpărăți cărți de dezvoltare personală, educație financiară și dezvoltăte. Poți merge la seminarii pentru a învăța cum să investești cu adevărat.