| alexdumitru98 a întrebat:

Salut,eu am o nelamurire in legatura cu fan curier si nu numai, cu firmele de curierat in genral.Eu daca cumpar ceva de pe OLangryun telefon de exemplu)si nu are optiunea "verificare colet" si eu ridic si platesc produsul si primesc "pietre" in loc de telefon si vanzatorul are detalii false(nume, adresa falsa sau al altcuiva)eu raman cu teapa?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, si cu una mare!
Telefonul (si nu numai) trebuie cumparat de la sediul /casa vanzatorului, sa-l poti duce inapoi daca apar probleme ascunse.

| darrio2007 a răspuns:

Nu are treaba firma de curierat cu ce ti se pune in colet. Ei doar distribuie. Țeapa ti-ai luat-o de la cel care ti-a trimis coletul. Nu vă invatati minte deloc, multi se vaita de țepe de pe OLX.

| alexdumitru98 explică (pentru darrio2007):

Si daca sun la curier sa se intoarca, se poate?

| darrio2007 a răspuns (pentru alexdumitru98):

Ce motiv ii bagi ca sa se intoarca?

| alexdumitru98 explică (pentru darrio2007):

Nu am primit ce am comandat si vreau banii inapoi si sa i trimiteti "produsul" inapoi

| Lioana a răspuns:

Ai motiv sa nu ai incredere in vanzator? Daca nu, probabil ca vei primi produsul comandat.

| roxanamhim a răspuns:

Cam da, din cate stiu eu.
De asta se prefera sa iti cauti pe olx dupa orasul tau ca sa poti vedea fizic.