| denisTiky a întrebat:

Am comandat ceva de pe olx. Si vanzatorul mi-a trimis pe curier pachetul. Nu am verificat coletul cand a venit curierul, asadar am mers cu el acasa si am vazut ca este altceva in pachet. Practic mi-am luat teapa. Pot face ceva importiva vanzatorului? Banuiesc ca si numele, si adresa si tot sunt false. Deci nu prea imi vad sanse sa primesc ce mi-am dorit. Vanzatorul nu mai raspunde nici la telefon, nimic. Ce pot face?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Singurul lucru pe care il poti face e sa il faci de ras, atat!
Adica intri pe Fb pe grupurile de tepari si postezi conversatiile si ce ai despre el, poate a mai dat tepe si il cunosc si alti oameni. Daca ii gasesti profilul de Fb dai mesaje la absolut toata lumea din lista lui si le arati ce a facut, pana la urma poate iti da banii inapoi sa nu mai fie facut de ras.
Sau mergi la el acasa ca doar ai adresa si faci scandal sa va auda vecinii, dar trebuie sa mergi cu niste baieti musculosi.

| cfrtobias a răspuns:

Poate o gresit curierul si nu o observat si o schimbat pachet? al tau o ajuns la altcineva si de la ala la tine ca cine o vandut poate nu risca sa faca asa cred

| denisTiky explică:

Stiu ca adevarul este dur cateodata, da te rog nu judeca dupa simplul fapt ca am luat teapa. Cine esti tu sa ma faci prost? Nici macar nu ma cunosti. Te rog nu injura doar pe un simplu motiv. Am intrebat si eu frumos daca mai pot face ceva impotriva lui. Daca nu, bine, daca da, iar bine. Incerc sa evit certuri!

| Popa_Tudor_1985 a răspuns:

Se pare ca ai luat teapa! Intotdeauna cand cumperi de pe olx sau de la persoane fizice de pe net trebuie comandat cu verificarea si deschiderea coletului in fata curierului. Iar plata sa fie ramburs obligatoriu. In caz contrar refuzi coletul!