| Matteo1234 a întrebat:

Salut fratilor, as vrea sa ma ajute cineva in legatura cu ceva, planuiesc sa ma mut din Anglia in Islanda, stiu ca economiile sunt foarte diferite intre cele doua tari, treaba sta in felul urmator, vreau sa stiu mai exact ce suma de bani imi trebuie, stiu ca o sa trebuiasca chiria pe doua luni, banii de drum si banii de mancare plus facturi pana o sa-mi gasesc un loc de munca, credeti ca ca ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te ajutăm cu ce? Cu bani. cu sfaturi? Cât de exact vrei să știi această sumă?
Uite aici costuri
https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Iceland
din țara cu fete bălane. cât gardul de la Cotroceni de înalte cât gardul de la Cotroceni, se cotoiesc în draci, fac first, names later, adică întâi i-o pui, apoi o întrebi cum te cheamă.
https://medium.com/......d0690a6f72

1 răspuns:
| Matteo1234 explică:

Evident ca ar fi favorabil un raspuns din partea unui om care chiar locuieste acolo, dar ma indoiesc ca o sa fie, asa ca oricine care crede ca m-ar putea ajuta e bine venit, multumesc anticipat