| adrianbestboy98 a întrebat:

Salutare, poate ma ajuta cineva problema sta in felul urmator, eu am 20 de ani si la actualul loc de munca lucrez cu contract din data de 21.05. 2018(am mai avut luni la firma respectiva si inainte dar fara contract) pe mine m-ar interesa de la cine pot obtine un card de cumparaturi, am declarat la financiar venitul minim pe economie(1160lei sau cat mai e) eu obtin mai mult lunar decat este trecut, ceea ce vreau este un card de cumparaturi sau un credit ceva doresc sa imi fac upgrade la pc si sa mai iau si alte chestii, dar nu gasesc la cine imi poate face cu 8 luni vechime, tin sa menionez ca nu am copii in intretinere sau facturi/datorii

Răspuns Apreciat de Editori
| Yukidaruma a răspuns:

Sunt mai multe variante. Poți face credit la banca, acolo ai nevoie de minim 3 luni de munca dar trebuie sa ai 21 de ani la unele mi se pare. Poți să te interesezi la mai multe și să vezi cu ce vine fiecare. Sau poți ruga părinții să te ajute, cu condiția să plătești tu ratele, desigur. De asemenea, mai ai varianta sa cumperi direct din magazin produsele, la Altex de exemplu poți să mergi sa achiziționezi ce dorești și plătești in rate pe baza unui contract. Și acolo e nevoie de 3-6 luni la actualul loc de muncă. Poți să încerci și la e-mag, poate au și ei ceva asemănător.
Succes!

| adrianbestboy98 explică:

Parintii in niciun caz nu ma ajuta : ( iar altex sunt niste hoti degeaba iti zice ca trebuie minim 800 de lei salariu si 3 luni minim ca am pus produsele in cos am facut verificarea si de 2 3 ori la fel acelasi raspuns nu indeplinesti conditiile de eligibilitate, desi indepinesc ce au ei pe site

| Yukidaruma a răspuns:

Du-te direct la ei și vorbește, pentru că va fi trimisa o cerere la București că să-ți verifice datele iar răspunsul va veni cam într-o oră tot la ei acolo. Țin minte că nici la noi nu a mers prima oara că le apărea că lucrăm de o luna desi eu lucrăm de jumătate de an la firma respectiva dar în urma cu o luna semnasem doar o reînnoire și a trebuit să aduc de la munca copii după hârtiile semnate și s-a rezolvat. Sfatul meu ar fi să mergi direct la ei pentru hârtii deoarece va trebui sa semnezi niste formulare și îți vor explica ei față în față cum sta treaba, plus că e mult mai sigur.

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

"Card de cumparaturi" sau un card bancar? Deschideți un cont de economii la o bancă si poti avea si card cu care sa faci cumpărături.

| adrianbestboy98 explică (pentru Donsavas):

Card de bani am eu vreau card de cumparaturi sau cum se cheama ala care iti permite ratele