| Marius_Alexa_1990 a întrebat:

Salut

Imi poate spune cineva cum fac rost de cateva millioane de euro(10 mai exact)?
bani europeni nerambursabili sau ceva idee?

6 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Nu-mi dau seama dacă întrebi la mișto sau ești serios.
Cum "faci rost" de 10 milioane de euro?!?

Întrebarea este câți bani ai tu acum.

Dacă ai o avere de 100 de milioane de euro, este posibil să mai atragi încă 10 milioane, dacă ești dispus să mai scoți și tu 10 milioane din buzunar pentru a demara o afacere.

Dacă ești un om obișnuit, atunci este absolut imposibil și ești foarte amuzant că-ți pui întrebarea asta.

| Marius_Alexa_1990 explică (pentru johnnny123):

Da, sunt un om obisnuit si vreau sa am 10mil euro, vb serios.
crezi ca este imposibil?

| johnnny123 a răspuns (pentru Marius_Alexa_1990):

Nimic nu este imposibil. Dar stii ce procent din populatia planetei detine o avere de peste 10 milioane de euro? Iti spun eu: 0.014%. Adica un om din 7000.

Asta la nivel global, dar evident ca in tarile bogate sunt concentrati mult mai multi decat in tarile sarace. In Romania (tara saraca) sunt vreo 400 de oameni, adica 0.002% din populatie. Adica 1 om din 50.000.

Consideri ca din punct de vedere al cunostintelor de business, al experientei, al relatiilor si al pregatirii esti mai bun decat 99.998% din populatia tarii, ca sa poti spera ca vei ajunge la nivelul ala?

| Marius_Alexa_1990 explică (pentru johnnny123):

Va fi doar o chestiune de timp, o sa fi primul care vei vedea ca voi ajunge la acest scor!

| Marius_Alexa_1990 explică (pentru johnnny123):

Eu merg pe premiza ca pana la 24 de ani mi sa indeplinit totul in viata(orice mi-am dorit am primit, mai repede sau mai tarziu), nu vad de ce si aceasta nu s-ar indeplini.

| johnnny123 a răspuns (pentru Marius_Alexa_1990):

:-) ok, cum spui tu.

Dar dacă ești atât de convins că tot ceea ce-ți dorești se îndeplinește, de ce să te mulțumești cu 10 milioane? Dorește-ți și tu 10 miliarde.

Lăsând gluma la o parte, ca să ai o măsură mai realistă a lucrurilor, propune-ți mai întâi să faci 50.000 de euro. După ce vei vedea cât timp și efort este necesar pentru asta, îți vei reevalua garantat ținta de 10 milioane.