| newaccxd123 a întrebat:

Imi poate spune cineva daca Posta Romana livreaza coletele acasa sau trebuie sa ma duc eu? Am cumparat cate ceva de pe Amazon UK si nu stiu. Daca da, stie cineva si de intre ce ore? Mi-e o lene enorma si chiar nu vreau sa ma duc eu.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

Posta Romana nu livreaza la domiciliu. Doar te anunta prin aviz ca ai primit colet care trebuie ridicat la oficiul postal arondat adresei tale de domiciliu. Nu e obligatoriu sa te duci personal, poti trimite parinti, frati, daca lenea ta e prea mare!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Posta nu livrează decât plicuri. Pt pachete te duci la ei

| eanadandre a răspuns:

Nu stiu! Eu ma duc la ei sa il iau
Dar e posterita prea lenesa
Ar trebui sa ti-o aduca acasa