| newaccxd123 a întrebat:

Cine poate ridica un colet de la Posta Romana? Am cumparat ceva de pe Amazon si nu stiu sigur daca o sa fiu acasa cand ajunge, poate sa mearga altcineva in locul meu (e.g sora-mea, mama, etc) sau trebuie eu personal?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca poate si altcineva, preferabil ar fi sa aiba buletinul tau sau macar o copie

| andreia67 a răspuns (pentru Adry05):

Nu merge sa ridici cu buletinul altei persoane sau cu o copie. Merge insa cu aceeasi adresa si preferabil acelasi nume.

| Adry05 a răspuns (pentru andreia67):

A, inteleg, eu am zis in ideea ca mama mi-a ridicat de multe ori colete si s-a putut, nu stiam ca tine de adresa.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

La posta romana merge sa ridice si cineva din familie dar sa aiba aceeasi adresa si preferabil acelasi nume de familie.