| fratiikaramazov a întrebat:

imi spune si mie cineva cum pot sa trimit bani din Romania in Romania? Unde trebuie sa ma duc? de ce acte am nevoie? ma costa ceva? cum trebuie mai exact sa procedez? Voi cum ati trimis? fundita :X

Răspuns Câştigător
| elenyss a răspuns:

Poti sa trimiti prin posta romana, prin western union, money gram sau omv. Toate transferurile de bani au un comision (cel de la posta prin mandat online este cel mai mic), ai nevoie de cartea de identitate. Este simplu, te duci la casierie si spui ca vrei sa folosesti serviciul de transfer de bani, o sa completezi un formular, apoi prezinti actul de identitate si predai doamnei suma care vrei s-o trimiti. Cam in 10-20 de minute, persoana careia i-ai trimis banii va putea sa-i ridice. Bafta!

2 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Sau ii ceri persoanei careia vrei sa ii trimiti banii un numar de cont si mergi la orice banca si dai numarul de cont, spui numele persoanei respective si gata!

| piscuta a răspuns:

Omv cu buletinu trebuie sa ai 18 ani si trimti tot in ora la ce omv vrei tu si persoana care vrea sa se duce sa ridice bani tot cu buletinu