| sindeiu a întrebat:

Salut! vreau sa trimit un produs la garantie de ce acte am nevoie si cum procedez

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste pe site-ul de unde l-ai cumparat. daca nu gasesti unde, da-mi site-ul.

| sindeiu explică (pentru anonim_4396):

Pc garage dar am citit cum ar trebui dar sunt nelamurit cum suna courierul pe cei de la sediul daca nu le stiu nr de telefon

| anonim_4396 a răspuns (pentru sindeiu):

Deci,am intrebat pe live chat la pcgarange si faci urmatoarele:
1.trebuie sa inregistrati cererea de returnare din site

2. apoi sa trimiteti produsul la pcgarage

si aici ai mai multe detalii : https://www.pcgarage.ro/info/returnare-si-garantii/politica-de-returnare/

| sindeiu explică (pentru anonim_4396):

Eu vreau sa-l trimit la garantie nu sal returnez

| microsedd a răspuns:

Salut!
Ca sa trimiti la garantie de obicei ai nevoie de:
Bonul fiscal/ Factura fiscala
Ambalaj original

Firme diferite pot avea alte cerinte diferite de aceea e bine sa verifici uitandu-te pe site-ul firmei sau sa suni la relatii clienti daca nu gasesti pe site.
Bafta!