| SilentRp a întrebat:

In ce as putea sa investesc sa scot un profit bunicel? Dati-mi si mie cateva idei si investitia sa nu depaseasca 10-15.000 de euro. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DeianVendetta a răspuns:

O opțiune ar fi agricultura, cumperi teren (10 ha sau mai mult), sau îl iei în arendă, cultivi legume, ce crezi tu și apoi vinzi în piață sau la intermediari (aici vei pierde, dar depinde cum preferi). Problema e că nu e o afacere cu potențial ridicat, gen contruiești o afacere și apoi faci profit de sute de mii de euro la vânzare sau pe parcurs.

O idee ar fi să investești în tehnologie, o aplicație pentru telefon, un joc, un site cu o anumită funcționalitate, care să se adreseze unei palete largi de utilizatori, care să ofere ceva deosebit, sau poate o rețea socială laughing

Ce ar mai putea să meargă, o afacere cu tricouri personalizate (să imprimi diverse mesaje sau imagini pe tricouri).

Shaormerie? - de un an, doi tot scrie prin ziare că ar fi o afacere bună, dar eu sunt sceptic.

Chioșc de ziare sau magazin la colțul străzii.

6 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

La o micro-investitie ana in 20. 000E trebuie sa gandesti mereu original. Ceva ce nu necesita un capital circulant mare si oate sa fie sustenabil tot anul.Eu ti-as recomanda o firma de organizari evenimente/sonorizari. Exista foarte putine in Romania si da, poti incepe de la un capital de 10.000. Te costa vreo 2000Ron deschiderea firmei, vreo 4000E o sonorizare decenta (boxe, bass, microfoane, stative, tun cu fum), mai trebuie un laptop si anumite chestii de inceput pentru evenimente. Publicitatea in online care e de baza poate fi realizata de un PR bun pe care ai garantia ca il platesti 2-3 luni dar apoi afacerea merge iar o campanie buna in online nu depaseste 500E/luna + salarii. Daca stai in provincie ar putea fi chiar extrem de profitabil, avand sansa de a avea monopol pe piata si sansa de a aranja o paleta larga de evenimente.

| Andrei233 a răspuns:

Pai sunt o gramada de lucruri.Eu as investi intr-o ferma de pasari, pentru ca niciodata nu as da faliment.Lumea mereu o sa manance carne de pasare.Nu ai nevoie de 15.000 de euro pentru asta, asa ca cu banii ramasi mai poti investi si in altceva.

| JBP a răspuns:

Eu investesc in actiuni pe internet si primesc un profit lunar intre 10 si 20 % din valoarea actiunii zic eu e greu sa castigi atat indiferent in ce ai investii gasesti aici o postare cu o dovada de plata din luna asta http://freeonlinemonney.blogspot.ie/......-2012.html Eu ii recomand pentru ca merita. Mult succes

| matrix100 a răspuns (pentru JBP):

Acum cateva zile mi-am facut cont pe situl asta si am Your upline: Radu esti cumva tu? ca am cateva intrebari. merci

| JBP a răspuns (pentru matrix100):

Imi pare rau dar nu sunt eu daca iti faci alt cont de pe lickul asta poti sa ma contactezi cu id tau pe Uinvest si iti explic to ce vrei sa stii https://uinvest.com.ua/? amigosid=2138 copiaza tot linkul pentru ca daca apesi direct nu functioneaza eu sunt xchange pe Uinvest

| Romania_TianDe_1987 a răspuns:

Iti deschizi o franciza, ai un sisten incercat, si riscuri mici. am eu o propunere. tianderomania@yahoo.com