| kavasaki99 a întrebat:

Salut, am 2000 de euro de investit. Nu e o suma prea mare... Deci niște idei cum sa investesc și sa fac profit.

11 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Sfatul meu e sa pleci in Anglia, daca stii engleza suficient de bine. Cu acei 2000€ iti poti plati chiria pana o sa fii pe banii tai. Succes.

| johnnny123 a răspuns (pentru Începătorul988):

Foarte bun sfat! Cu 2000€ poți trăi maxim două luni în Anglia, și asta doar dacă împarți o garsonieră cu cineva și mănânci pâine cu salam.

Îi garantezi tu că în perioada asta își va găsi de muncă și va fi intra deja "pe banii lui"?

| kavasaki99 explică (pentru johnnny123):

Locuiesc în Germania.

| kavasaki99 explică (pentru Începătorul988):

Locuiesc în Germania deja.

| Începătorul988 a răspuns (pentru johnnny123):

Eu am plecat cu 700€ in Germania cand am implinit 18ani. Si uite, ca am gasit si firma, care imi ofera si cazarea. Daca ai ambitie, si o cunostinta, gasesti.

| costinvlad a răspuns:

Man. Poti cumpara criptomonede aparute recent, iar dupa cativa ani cand o sa fie scumpe o sa fii bogat. De exemplu nu te atingi de ele. Doar le tii. Iar peste 3-4-5 ani o sa fie scumpe.

| Dishka a răspuns:

Poti cumpara telefoane pe care le poti vinde la un pret mai mare

| NarcisBlahh a răspuns:

Eu zic sa incep cu o mica frumoasa cazare, de n internet cafe de treaba sau un centru ieftin unde sa se distreze batrani. Ce zici?

| Edd27 a răspuns:

Ti-as sugera criptomonedele. Daca vrei ceva mai sigur, poti investi in stocuri, insa vei face profit dupa o lunga perioada de timp. Consulta-te cu un specialist.

| kavasaki99 explică (pentru Edd27):

Sugerează mi un specialist nu cunosc unul.

| Edd27 a răspuns (pentru kavasaki99):

Din nefericire, nici eu nu cunosc unul