| anonim_4396 a întrebat:

Salut la toti! In ultima perioada m-am gandit sa castig niste bani, sa fac ceva, sa am un hobby. Mentionez ca stiu sa realizez videoclipuri din poze, muzica si alte lucruri. Stiu sa lucrez in Photoshop, ProshowGold, Movie Maker si alte programe de acest gen. M-am gandit sa ma lansez in acest lucru, sa realizez asemenea prezentari din poze, filmulete si muzica pentru cine doreste. Realizez videoclipuri. Postez cateva exemple de ale mele pe internet, dau anunturi si astept doritori. Credeti ca am vreo sansa sa castig? Ce ziceti? Realizez videoclipuri despre orice : copilarie, familie, natura, distractie, etc. In viitor, poate voi avea norocul sa lucrez pentru o firma, sa ii fac publicitate. Ca sa realizez si sa vand pentru cine doreste, ce preturi sa pun? Ma gandesc sa nu fie nici prea mult dar nici prea putin. Poate ca in aceasta saptamana voi posta si niste videoclipuri realizate de mine, sa va faceti o parere. Daca as pune pret de 60 lei pe un videoclip, ar fi bine?

1 răspuns:
| Annim a răspuns:

Fiecare avem vise, da : si eu pot face muzica dubstepp in fl,, clipuri si animatii in Effter effects, sau Flash dar pentru a ajunge sa faci publicitate unei companii trebuie sa ai studii de programist (in cazul 3D - ului) sau de designer. Nu prea am vazut lume multa interesata de asa chestii am facut la vreo doi prieteni clipuri de acest gen dar nu cu Movie maker laughing dar cu programe mai avansate, insa nu cred ca vei gasi multi clienti cu cunostintele tale in Movie maker. Posteaza macar un demo sa vad ce poti face apoi iti voi spune daca ai un viitor happy.