| touran a întrebat:

Locuiesc la țară și dețin un spațiu. În trecut am avut magazin alimentar doar ca pe parcurs concurenta a crescut iar eu am închis de câțiva ani. Acum mă gândesc să redeschid doar ca as veni cu ceva nou. Vreau câteva idei de la voi. Ce s.ar putea vinde mai bine

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mărimea localității, nr de locuitori? La munte, deal, câmpie? Concurența ce vinde?

| mihai69 a răspuns:

Îți spun eu ce merge super „la țară" - un salon de coafură cosmetică. Mai ales când e sezon de nunți, nu o să ai loc să programezi toate doritoarele.

| unvecin a răspuns:

Pâine bună, de calitate. E fain să ai în sat un loc în care să găsești oricând pâine proaspătă. Aș include și pâine neagră, tot felul de varietăți. Vezi în timp care se vine bine de tot.

| Adrian7art a răspuns:

Salut..cred că ar merge bine un magazin cu furaje nutrețuri concentrate..pentru păsări și alte animale..chiar su puișori vii de o zi.
Mult noroc!

| Epickk a răspuns:

Salut.
Daca ai posibilitatea financiara si locul necesar, personal cred ca cel mai bine ar fi sa faci un mini market.
Si doar pentru faptul ca faci asta intr-un sat, nu exclude partea de mezeluri.
Pe partea de tabac si alcool trebuie sa fi foarte dezvoltat.
Asta e un subiect destul de greut de atins.
Odata ce te ridici cu un mini market si te interesezi putin de preturi, sigur o sa mearga totul ok!
Cel putin parerea mea
Ideea o poti dezvolta tu cum crezi ca ar fi mai ok.
Asta-i doar o parere din exterior.
Sper sa-ti fie de folos!
Multa bafta!
Daca-ti iese, iti fac si eu consumatie! happy