| CuTup3u a întrebat:

M-am gandit sa imi caut o perioada de timp ceva de munca in strainatate sa astrang niste bani si dupa sa vin in Romania sa imi deschid o afacere, voi ce parere aveti, ce as putea sa imi fac?

7 răspunsuri:
| LuciWv a răspuns:

Depinde
Poti face dintr-o pasiune o afacere, imbini utilul cu placutul, astfel nu vei avea stresul din fiecare dimineata de mers la munca
O cafenea/terasa/restaurat - ALL IN ONE happy
Un club de noapte sau de sah laughing
Bafta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu cumva te duci in strainatate sa lucrezi intr un domeniu calificat medicina, ingineri sa nu ai impresia ca o sa faci acolo bani cu sacul

| CuTup3u explică (pentru suntserios):

Un var de al meu e director la un hotel, si am pile acolo pentru ceva calumea

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru CuTup3u):

O sa te faca direct manager? ca altfel tot munca de jos o faci si tot platit cat sa te intretii lunar ai sa fii

| CuTup3u explică (pentru suntserios):

Chestia e ca nu platesc cazarea si nici mancarea... si nimeni nu a fost sus, toti am inceput de jos

Răspuns utilizator avertizat
| CuTup3u explică (pentru rebornfromfire):

Adica? ce`s alea active si la ce te referi?