| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de munca in strainatate? Personal eu nu-i vad rostul.Munca multa, bani putini la fel ca in Romania.Da, salaru de acolo aici are valoare, dar acolo e aceeasi valoare.Multi prieteni de ai mei vad ca pleaca..am fost si eu si nu prea m-am descurcat, acum muncesc pe 780 de lei in Romania, ce-i drept nu am copii sau familie de intretiunt, dar nici in strainatate nu vad o solutie.

4 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Nu vezi? pe bune slujbele sunt mult mai bine platite ( nu faci bani fiindca esti obisnuit ca in Romania) daca cheltuiesti putin si ai o slujba decenta faci ceva bani( cum crezi ca isi permit americani si multi europeni atatea lucruri? mentalitatea noastra e de vina) Deci afara faci un scop nu ca aici.

| Crainstorm20 a răspuns:

Ar fi bine...serios..Doar descurca-te merita! Poate ajungi cu salariu in firea lui :/

| ArthosClaudiu a răspuns (pentru Crainstorm20):

Da.ajungi sa iti permiti o masina, un telefon..probelma ce ups e timpul sa merg la lucru

| BeardedSamurai a răspuns:

Un singur lucru, pentru majoritatea cam asa este din cate am auzit, nu vor sa fie saraci de Romania, ci de Germania sau Italia si asa mai departe.
Ramai la tine in tara ca iti este bine, eu nu vad rostul plecarii, daca pleci din ea si asa decade mai tare.
Sa ai o zi placuta!