| andrei8888p a întrebat:

Salut, ma confrunt cu o mare mare problema!
Eu cand mi-am facut pfa-ul, am depus cererea online, eu am facut un contract de comodat intre mine si apartamentul meu, totul bine, le-am depus, mi-a fost înființat pfaul si acum mi-am dat seama ca la contractul de comodat am greșit numarul cărții de identitate la propietarul apartamentului, adica eu (am pus seria si cand am scris numarul in loc de numarul corect am pus un numar greșit) este o problema mare? Sa ma adresez registrului comerțului? Sau nu este o problema mare? Stiind ca seria si numarul cărții de identitate(buletin) nu sunt foarte importante sa schimb contractu?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Seria cartii de identitate este vitala, ca de nu este corecta inseamna ca este folosit un act de identitate fals si atunci isneaman ca ai facut fals in acte oficiale si poti avea probleme legale mari.

| gigite a răspuns:

Daca a fpst depus la ONRC ca Anexa Contractul de comodat, poti face o depunere de un nou Contract de comodat actualizat/modificat cu problema C.I. -ului si cu o alta problema/modif. unei clauze privind recuperare de cheltuieli/ perioada mai lunga, mai scurta de comodat etc./,

| andrei8888p explică (pentru gigite):

Da, dar ma gandesc ca seria si numarul cărții de identitate nu conteaza foarte mult, o sa mai vad pareri si vad cum fac