| Satana_Costin_1997 a întrebat:

Salut ma gandeam eu si mi-a venit o afacere in gand
Cumperi un teren agricol cu o suprafata mai mare si cultivi vita de vie cu un soi de strugure (de masa) alb - investesti cam 500-1000 euro in ingrijirea ei si toamna faci vin +tuica din struguri primul an nu cred ca o sa iesi pe profit dar al doilea an cred ca traiesti modest din vanzarea de tuica si vin de calitate (a fost idea mea mi-a trecut prin cap)mai ales ca Romanu le are cu trasu la masea nu stiu spnetiva parerea va rog!

Răspuns Câştigător
| AtomiX a răspuns:

Suna interesant, desi apar unele semne de intrebare, cel putin din punctul meu de vedere. Pentru inceput trebuie sa ai foarte mare grija sa ingrijesti vita de vie, ca daca ea nu e buna categoric nici rezultatul nu o sa fie bun. Si dupa ce faci ceea ce vrei sa faci, o sa trebuiasca sa te gandesti la cantitatea care o sa fie si la modul in care o sa o vinzi, ca nu cred ca poti sa o dai magazinelor etc si asa sa o dai la cate unul in parte, nu zic ca nu ar merge, dar o sa dureze timp pana o vinzi pe toata, zic eu big grin

| Satana_Costin_1997 explică (pentru AtomiX):

Daca e poti incepe si pe un teren agrigol mai micut si vezi daca merge e foarte bine primul an mai investti 500 de euro in ea in sapat legat frumos pusa pe sarma)(nu ma pricep in agronimie da ca idee asa ) dupa investesti 200 euro pe an scazi decat sapatu (putoare sa ei cu ziua sunt la colturi)laughing

1 răspuns: