| Rquw a întrebat:

Salut! Ma gandeam sa fac o rata la o consola playstation 5 avand in vedere pretul redus, dar eu am deja doua rate la banca si nu sunt sigur daca pot sa o fac si pe a 3 a pentru consola, se poate?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Te poți împrumuta cu 30-40% din venitul tău lunar, banca îți spune cu cât și dacă se mai poate.

| johnnny123 a răspuns:

Chiar nu poți să trăiești fără un PS5? Nu crezi că ar fi mai inteligent să-ți achiți celelalte datorii înainte să faci alte datorii pentru niște prostii?

În plus, nu înțeleg ce bancă îți dă ție credite la 15 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihhhhhhhh a răspuns:

Te sfătuiesc sa nu te duci cu capul înainte. Gândește-te bine pana sa te indatorezi așa de mult. Cred ca poți trai și fără consola.