| Spurtzizc a întrebat:

Ma gandesc sa deschid un magazin online pentru costmele de baie care le creez chiar eu. Am tot cautat pe net o firma de curierat cat mai ieftina care sa faca curse internationale (in toata lumea). Imi puteti recomanda cateva sa fie cat mai ieftine?

5 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

Pentru curse internationale nu cred sa fie altii in afara de Posta Romana si DHL.

Eu am facut o simulare pentru un pachet trimis din Romania in Estonia la o firma si mi-au dat pretul de 80 de euro. Aberant.
Prefer sa trimit cu Posta Romana.

Am mai trimis si au ajuns in Anglia coletele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posta.
curierii internationali sunt extrem de scumpi, oricare ar fi ei

| johnnny123 a răspuns:

Pana acum ai vrut sa-ti infiintezi o firma de transport, sa construiesti un bloc, sa deschizi o pizzerie si sa faci comert online. Acum ai devenit creator si brand international de costume de baie. Saptamana viitoare o sa intrebi cat costa sa-ti faci o linie aeriana.

Cand o sa mai cresti o sa intelegi ca afacerile sunt un domeniu mult mai complicat decat crezi tu acum. Iar in general in afaceri reusesc cei care au o idee buna si se concentreaza pe ea, nu cei care au cate o idee noua in fiecare zi.

| untaken a răspuns:

Trebuie sa faci niste cursuri de marketing, nu-i asa de usor. Nu poti sa incepi cu o afacere globala din prima.

| MunteanTeodor a răspuns:

In toată lumea!? Nu găsești decât foarte scump, DHL, FedEx, etc. In Europa încearcă Eurolines. Succes!