| Oisbargains a întrebat:

Salut, mă poate ajută și pe mine cineva? Sunt in Uk și as vrea să deschid un magazin cu articole de pescuit dar nu știu de unde să le cumpăr.

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

De la pescari.

| darrio2007 a răspuns (pentru sabin89):

Ce pescar crezi ca isi vinde sculele „norocoase"?

| Anonimul151 a răspuns:

De exemplu poți să le cumperi de pe alibaba, pentru că așa practic le cumperi de la un furnizor direct. Doar că sunt anumite proceduri de cumpărare ( cu vama și restul ) în România se aplica, în UK nu știu cum este.

Dacă le cumperi de pe alibaba, poți găsi la prețuri destul de bune. Nu foarte scumpe. Pe lângă asta, la o animita cantitate poți negocia cu vânzătorul. Unii, acceptă să le și personalizezi. Adică sa îți pui propriul brand pe ele.

Sau poți cumpăra din UK, de la furnizori de acolo toate cele necesare. Cu siguranță vei găsi, dar poate vei găsi la un preț puțin mai mare... Dar contează măcar ca ar fi în UK. Pana vine comanda din China, dacă comanzi de pe alibaba poate dura pana la 30 zile. Dar, dacă vrei de ex să colaborezi cu o firma de import, poate dura mai puțin. Dar și dacă comanzi individual. Poate dura chiar și 2 săptămâni. Dar depinde... Eu ți am zis ca exemplu termenul de livrare în România. Dar poate așa e și în UK.

Sper că te am ajutat!

Răspuns utilizator avertizat