| georgemessi a întrebat:

Mi-am facut un card acum vreo cateva zile la banca Transilvania si acum o zi mi-a vezit un mesaj cu un cod ca sa imi pun codu pin si nu stiu cum sa fac. Cei care au trecut prin asta va rog sa imi spuneti cum procedez?
Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca este o incercare de teapa, bancile nu cer niciodata de la clientii lor codul PIN.
Poti sa te interesezi si la unitatea de unde ai cardul.

| express11 a răspuns:

Te duci la banca si te interesezi sa nu fie teapa.codul pin nu trebuie spus nici bancilor.este secret.