| qwerty1234 a întrebat:

Salut, nu stiti vreun site/firma care sa cumpere calculatoare folosite? Sau ar fi cineva interesat sa cumpere un caculator? Procesor: Intel Core 2 Duo 2.80 ghz, 2 gb ram, placa video ati radeon hd3850, vreau sa il vand cat mai repede, daca e cineva interesat sau daca ma poate ajuta cineva sa il vand mai repede as fi foarte recunoscator.

8 răspunsuri:
| ajfsfamqewED a răspuns:

Incearca pe, tocmai.ro, mercador, okazii, dai pe facebookwinking

| KodrutZ a răspuns (pentru ajfsfamqewED):

Vezi pe forumul computergames.ro. De ce ai vinde un sistem ca asta? Inca e onorabil in majoritatea jocurilor de pe piata.

| qwerty1234 explică (pentru KodrutZ):

Este un sistem destul de bun, sunt multumit cu el, dar vreau sa imi cumpar un laptop din multe motive bine intemeiate.

| KodrutZ a răspuns (pentru qwerty1234):

Care ar fi alea? Sper ca nu vrei laptop pentru gaming, ca o sa fii in curind printre zecile de mii care isi pling in pumni pentru asa decizie. Desigur, daca vrei sa iti iei un EUROCOM sau un Schenker, deja e alta poveste, dar ma indoiesc ca esti dispus sa bagi 4-5000 de dolari intr-un laptop pentru uz personal...

| qwerty1234 explică (pentru KodrutZ):

normal ca nu il iau pentru gaming, atunci imi luam un calculator mult mai bun cu aceeasi bani. vreau sa am ceva "portabil", ma mut la internat si nu pot cara dupa mine ditamai calculatorul +monitor+ tastatura+ mouse+ boxe..., mi-ar fi mult mai comfortabil cu un laptop, normal ca voi juca si jocuri pe el, poate doar fifa, dar e logic ca intr-un internat nu poti folosi un calculator.

| KodrutZ a răspuns (pentru qwerty1234):

Ei, nu poti. Daca vrei, poti. In altra ordine de idei, nu iti lua un laptop nou, alea sint magnet pentru hoti. Ia un Dell sau un IBM/Lenovo sh de la pcmadd, au scule care cu 4-5 ani in urma costau mii de dolari si care sint facute cu simt de raspundere.

| qwerty1234 explică (pentru KodrutZ):

Mi-am gasit deja laptopul pe care vreau sa il cumpar, urmeaza sa aleg doar site-ul de pe care il cumpar, cel.ro sau pcgarage.

| KodrutZ a răspuns (pentru qwerty1234):

Sper ca are macar 3 ani garantie. Vezi ca astea noi pina in 4-5000 RON sint toate niste ragalii.