| boss97 a întrebat:

Salut.O intrebare legată de firmă...e bine să ai tu firma ta? Sau pe numele altcuiva? Că aici mă refer,dacă esti angajat iei pensie,dar daca esti patron,si e vine momentul sa iasa la pensie, cum e treaba? Ii merge cartea de munca? Ia patronul ceva la pensie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si patronul poate lua pensie, daca incheie un contract de asigurare cu Casa de Pensii Publice din judetul de domiciliu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si patronul poate fi angajat la propria firma si sa isi plateasca contibutiile la pensie, sanatate samd

| johnnny123 a răspuns:

Ce îl împiedică pe patron să fie și angajat la propria firmă?