| anonimx2x a întrebat:

Salut! Am o problema delicata, mi-am dat demisia de la fostul loc de munca (la patron) și m-am angajat la firma principala unde patronul este închiriat. Cum a auzit patronul asta, a sunat, amenințându-ma ca ma va bate, ca nu o sa mai am zile bune în orașul asta și de astea.
Ideea este ce pot face, fostul patron a fost ofițer în politie, cam legat nu știu ce ii pot face, odată are relații acolo, chiar sunt speriat?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti foarte clar, ce intelegi prin "patron inchiriat la firma"?
In orice caz ce a facut patronul este infractiunea de amenintare si poti sa-i faci plangere penala pentru aceasta, daca ai dovezi, cum ar fi martori, inregistrari, mesaje, etc.

| anonimx2x explică (pentru Ioandelasal):

Eu am fost șofer la patron, și el avea închiriată masina la o firma, eu mi-am dat demisia de la el și m-am angajat la firma unde el era închiriat.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonimx2x):

Nu patronul era inchiriat, masina patronului era inchiriata, este cu totul altceva.
In rest ce ti-am spus in primul raspuns.

| mihai69 a răspuns:

Înregistrează convorbirile și faci plângere penală pentru amenințări.

| anonimx2x explică (pentru mihai69):

Ma îndoiesc, el fiind fost ofițer ma gândesc ca are și relații.