| TeoFcog a întrebat:

Pot sa scot bani din paypal pe card? Daca da cum, detin un card mastercard de la bancpost, l -am activat dar nu stiu cum sa trimit banii.In caz ca nu merge, stiti vreo banca din Romania eventual din Galati unde ar putea merge contul bancar sau macar cardul?

5 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Poti retrage bani din PayPal numai pe un card VISA sau intr-un cont bancar.

Ca sa iti dea voie sa retragi trebuie sa-ti inregistrezi cardul VISA sau contul bancar pe site si sa-l verifici conform instructiunilor pe care ti le dau ei.

Dupa aia apesi pe Withdraw Money si spui cat vrei sa retragi si in cateva zile iti ajung.

| relian a răspuns:

Daca scoti banii de la paypal prin transfer iti ia comision ceva mai mult decat in cazul in care soliciti cec.Acum nu stiu cum este in RO dar cel mai bine este sa-i suni pe aia de la paypal si sa ii intrebi pe ei cum sta treaba, spui unde esti, spui sa-ti zica toate variantele si apoi tu te decizi cum scoti banii.Tot pe aiai ii intrebi sau le spui unde ai tu cont la ce banca si ei iti spun daca poat acolo sau nu.Nu mai intrebati pe net aiurea cand aveti posibilitatea sa-i intrebati pe aia direct, deci vorbiti direct cu paypal nu ce spune unu altul pe net.

| Parmalat a răspuns (pentru relian):

Nu e chiar asa simplu: trebuie sa vorbesti in engleza si sa stii sa explici situatia.

Adica implicit sa cunosti functiile pe care le are PayPal ca sa te poti intelege cu aia.

Care nu sunt nici ei vorbitori nativi de engleza sau vorbesc engleza cu accent irlandez fiindca acolo au call center pentru Europa. Deci s-ar putea sa nu intelegi nimic daca n-ai idee despre functiile serviciului

| aLeXz95 a răspuns:

Salut,ai functia "withdraw money" imediat in stanga sub "balance". Banuiesc faptul ca tu ai adaugat cardul respectiv la contul de paypal, ceea ce automat iti da lista cu cardul aferenta contului tau, alegi cardul(daca ai mai multe salvate), apoi suma dorita si dai "continue", iar ei ti-i transfera in contul bancar respectiv(in 0-3zile,depinzand de banca si rapiditatea transferului)Succes si daca mai ai neoie de informatii legate de ceea ce vrei sa faci, nu ezita sa ma contactezi, sa te ajut.

| aLeXz95 a răspuns (pentru aLeXz95):

Si ar trebui sa mearga si la contul tau de la bancpost, nu vad de ce nu i-ar putea transfera(este un simplu transfer dintr-un cont, respectiv contul companiei Paypal si contul detinut de tine.