| andyspider a întrebat:

Salut prieteni vreau sa fac un lac de 100m lungime / 15m latime / 3m adancime pe care vreau sa il populez cu crap, cteno, sanger. Stie careva cum pot sa gasec cantitatea maxima de peşte care poate sa fie depusa in lac tinand cont ca peştele sa nu depasasca 3 kg? La greutatea de 2, 3 kg maxim il dau spre vanzare. Sau mai simplu! cate kg de peste pot creste intr-un mertu cub de apa? Va multumesc anticipat

1 răspuns:
| Trefla a răspuns:

Acuma nu poti sa pui 10000 de crapi in lac.Gandeste-te ca, crapii sunt niste pesti foarte mizeri.Eu am un iaz de 7000l in care tin lejer 50 de crapi acum vezi ce faci.Succes cu lacu