| boss97 a întrebat:

Salut.S-ar merita sa ai o autoutilitara de 3.5 tone,de ex vw crafter,si sa transporti marfa de pe bursele de transport? Doar intern, eventual cate o cursa sau 2 pe luna extern...
Si ceva burse de transport bune?

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Stai cuminte ca am lucrat in domeniu, nu e treaba cu asta.A fost odata dar nu mai este.Cunosc persoane care au vrut sa faca afacere din treaba asta iar acum nu le ramane nici 2000 de lei pe luna si alearga in ultimul hal prin toata tara.Curse platite prost, carburant consumat la greu, taxe, intretinerea masinii.Nu este chiar asa.Sa nu mai zic ca multe marfuri deteriorate ti se imputa tie si unele sunt scumpe ca dracu.

| Andra9pk a răspuns:

Mai bine iti dai anunturi pe site-urile de anunturi...si te suna cine e interesat. se nimeresc si curse externe uneori.dar nu stiu cat iti convine sa bagi bani in carburant laughing
Iti zic din experienta, am stat pe burse si e mai bine cu anunturi.