| Meeee2 a întrebat:

Salut și la mulți ani! E a 2 zi din an sunt foarte stresat ca nu ma pot descurca financiar nici eu nici familia mea eu nu mi-am gasit rostul in viata sunt si prost si pitic si virgin acum am 18 ani.
Nu stiu cum sa fac sa para viata mea mai buna cum sa mi-a traiesc cum sa investiesc in mine sau cum sa imi ridic familia sa ii ajut sa deschid o afacere

2 răspunsuri:
| danut a răspuns:

"sunt si prost si pitic"
Ce inseaamna ca esti pitic, ai vreo afectiune sau esti mic de statura. Vezi ca exista o asociatie la nivel mondial pentru cei de statura mica unde sigur iti vei gasi consoarta. Am avut un coleg cu asemenea probleme si si-a gasit "perechea" in Anglia. Nu dezamagi, exista pentru fieecare "o pereche".

| Marbea a răspuns:

Daca tu gandesti asa negativ la fel te vor percepe si ceilalti. Esti ceea ce gandesti! te rog sa te gandesti la aceasta expresie.
Conteaza mult atitudinea si modul de gandire. Ai putea sa faci niste cursuri in domeniul in care vrei sa-ti deschizi afacere, sa mai faci si altceva dupa liceu, asta iti va creste si increderea in tine plus ca acumulezi cunostinte ca sa nu te mai consideri prost.
Daca esti mic de inaltime nu trebuie sa-ti pese, sunt foarte multe fete mici si subtirele, dar cum ti-am spus conteaza in primul rand cum te vezi tu. Daca esti sanatos si intreg nu ar trebui sa-ti pese, sanatatea este cea mai importanta.
Oricum inca esti tanar, mai studiaza, obtine o calificare, sunt multe meserii bine platite si cautate.