| Galkin a întrebat:

Mereu ma plang si spun ca urasc totul, dar de data asta vreau sa clarific situatia. Niciodata nu o sa pot sa-mi schimb infatisarea, pentru ca sunt deformat si asa m-a facut Dumnezeu si imi urasc corpul. Niciodata nu o sa pot schimba trecutul in care am fost complet retardat si m-am comportat in asa natura incat astazi nu am prieteni si sunt etichetat drept un ciudat/prost. Desi fac 18 ani intr-o luna, cred ca o sa raman in continuare un virgin prost. Mereu o sa-mi fie rusine de corpul meu si sa-mi arat penisul, fapt pentru care o sa raman doar un baiat bun si prost care niciodata nu o sa se culce cu o fata. N-am tupeu. N-am incredere in mine. Nu-s frumos precum altii sunt si sunt plin de atatea defecte incat urasc fiecare minut in care sunt inca in viata. Inca n-am gasit si cred ca n-o sa gasesc vreodata o fata frumoasa, atragatoare cu care o sa fiu doar prieten foarte bun si care sa ma asculte si sa ma inteleaga. N-o sa schimb vreodata faptul ca am fost un mare lenes si prost si n-am avut medie buna si nu mi-am facut parintii mandri de mine. Sunt inutil. Sunt un nimic. Sunt un nenorocit. Nu sunt motive pentru care traiesc iar eu n-am scop in viata asta dura si de ****. Sunt luat mereu la misto. Sunt o bataie de joc. Sunt bun si pentru asta sunt luat de prost. Sunt prost. Chiar daca nu am savarsit anumite pacate din cauza infatisarii mele, ma urasc pe mine insumi pentru ca eu imi doresc sa arat altfel si sa fac acele pacate, prin urmare, mai mult ca sigur ca tot am pacatuit. Nu mai suport viata. Nu ma descurc singur. Nu cred ca o sa-mi gasesc vreun loc de munca pentru ca nu am abilitati si sunt un ratat. Nu stiu nimic. Nu stiu ce ma fac fara parinti si fara rude. Nu stiu la ce facultate sa ma duc. Nu stiu ce o sa fac la Bucuresti, asta daca intru la facultate. Nu sunt sigur ca iau BAC-ul.
De ce mai traiesc, Doamne?
Dupa ce mi-am pus de nenumarate ori intrebarea asta, am ajuns la concluzia ca singurul motiv pentru care mai traiesc este ca parintii mei si cei ce tin la mine ar suferi teribil, ceea ce nu merita. Urasc totul si abia astept sa mor.

5 răspunsuri:
| bestialu96 a răspuns:

Salut parca sunt 3, 5 miliarde barbati si 3, 5 miliarde femei pe pamant. Sigur fiecare are cate una e ceva logic. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog sa nu faci o prostie!
Mi-au dat lacrimile sincer cand ti-am citit intrebarea-pentru ca ma regasesc in ceea ce ai scris!
Eu am 21 de ani(dar am avut o copilarie si adolescenta COMPLECT PIERDUTE)!
Viata mea in sine e ''pierduta''-asfel de ce as sta toata ziua sa raspund la intrebari pe TPU?
Uni mai cred ca o fac pentru funde-da ce rost au fundele atunci cand tu de fapt nu traiesti?!
Cu siguranta fundele nu ocupa golul imens din suflet!
De cand mi-am facut cont pe TPU ma refugiez aici incercand sa fiu de ajutor celor care au nevoie cu adevarat de mine!
Dar asta nu inseamna ca sunt fericita...de fapt nu prea am ''gustat'' din fericire de accea am devenit subit mai ''matura'' si evident goala pe dinauntru-NU AM INCREDERE IN OAMENI!
Totusi e acel ceva pe care il regasesc in mine si care ma face sa merg mai departe!
Daca vrei putem sa mai vorbim pe privat -mi-ar place sa discut cu cineva care trece prin aceleasi probleme ca mine!

| gingergirl1 a răspuns:

Nu trebuie sa gandesti asa! Si nu trebuie sa il acuzi pe Dumnezeu, esti creatia Lui.Fiecare e frumos in felul lui happy
Ai 18 ani,ai toata viata inainte nu mai gandi asa.
Viata e frumoasa,depinde cum o privesti,cu bune,cu rele, trebuie sa trecem peste toatewinking Sunt de parere ca frumusetea vine din interior, cu cat ai sufletul mai bun, cu atat vei fi placut de cei din jur.E adevarat ca unii oamneni isi bat joc, dar stiu de pe pielea mea cum e.Colegii mei sau "prietenii mei"ma iau la "misto" pentru ca sunt mai diferita :nu injur,nu imi pierd noptile prin cluburi,nu umblu noaptea pe strazi,nu imi bat joc de oamnei si etc Si stiind ca nu reactionez in nici un fel daca se comporta urat cu mine,fac misto.Dar am si prieteni asemanatori mie(grupul de tineret de la biserica, de exemplu) Adica, sunt oameni "ca'lumea" laughing ma simt foarte bine in compania lor, deci asta te sfatuiesc si pe tine.Nu strica sa mergi la biserica si sa fi mai credincios, ca Dumnezeu nu doarme.
Si nu mai folosi cuvantul "ura", incearca sa te schimbi un pic, nu mai te acuza atat laughing Fi si tu mai optimist.
Noapte buna.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna! Hei! Dar ce-i cu tine? Crezi ca, cu moartea termini totul mai baiatule? Te sigur eu ca nu! Tu stii cate fete cauta macar un baiat virgin? Si, stii cand? Cand le vine timpul de maritat! Ar mai vrea ele baieti ca tine! Ia nu te mai plange atata! Ia capul sus! Mai intai sa-I multumesti Lui Dumnezeu ca ai darul acesta al vietii, pe care multi copii neneascuti nu-l au din nefericire sad Ia hai sa ne imprietenim noi doi pe Facebook, si stam de vorba altfel, bine?

| Maioru a răspuns:

Sa nu fii trist prietene pentru ca ai toata viata inainte.M-ai miscat profund, nu am intalnit in 60 ani un copil care sa se urasca atat...Ai 18 ani,bucura-te de viata, de prieteni, de colegii de scoala, de parinti, fii cu zambetul pe buze cum ii sta bine unui copil cu sufletul curat si frumos ca al tau.Nu te detesta, esti creatia Domnului si El nu face lucruri urate.Nu ai gasit un suflet caruia sa i te destainui, sa te ajute, sa te sprijine? Nu poti pasi in viata cu asemenea idei naucitoare.Ai incredere in tine si in tot ce faci si va veni si timpul tau, viata este la inceput si-ti vei gasi pe cineva drag.Sunt oameni care nu vad,nu pot sa mearga, sunt bolnavi la pat si toti se gandesc la viata, cum sa traiasca si tu te gandesti la nenorociri? Lasa gandurile negre si bucura-te de viata, de flori, de primavara...