| leonard05 a întrebat:

Stie cineva cate capre iti trebuiesc pentru a accesa fonduri europene tanarul fermier?

1 răspuns:
| JackR a răspuns:

Este o intreaga metodologie de calcul si ar trebui sa vorbesti cu cineva care se pricepe. Oricum din ce am citit, ca sa poti accesa fonduri europene, trebuie sa ai un asa numit "standard output" (valoarea productie standard) de minimum 12000 Euro. In 2017, pentru o capra estimarea era de 38.09 Euro. Deci ca sa te incadrezi in baremul minim, iti trebuie 315.04, adica 316 capre.