Întrebare recomandată | Aurashh a întrebat:

De cati stupi ai nevoie pentru a accesa fondurile europene pentru "Tanarul fermier"?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu ai un plan de afacere beton, uită de fonduri europene, nu i ti dă nimeni nimic.

| Aurashh explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ma intereseaza cati stupi imi trebuiesc

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai linistit ca nu obtii asa usor fonduri europene, e greu de tot, ce faci daca nu ai de unde plătii inapoi suma de bani pe care ti o dau ei? I ti vinzi casa? Ce vârsta ai? Esti fată sau baiat? Funda cui i o dai?

| EneCristian a răspuns:

Http://www.stiriagricole.ro/......19604.html acolo ai toate informatiile tin minte ca ai nevoie de o productie de cateva kilograme si vreo 2 3 stupi.

| Aurashh explică (pentru EneCristian):

Vreau exact, n-am gasit pe ala!

| EneCristian a răspuns (pentru Aurashh):

Apai nici ei nu spun exact cati stupi, doar productia. Deci conteaza cate kilograme de miere ai omule nu cati stupi( pot sa am 200 si sa scot 1 kil si 2 si scot 40 kg)

| rares555 a răspuns:

Trebuie sa ai in jur de 80-100 stupi, puternici si cu multa ablbina. Conditii si transport pentru a accesa fondurile europene. Trebuie sa te ingrijesti bine de ei. O sa ai un profit bun.