| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum reusesc vanzatorii de pe G2A sau alte site-uri asemanatoare sa cumpere jocurile respective la un pret mult mai mic decat cel de pe Steam?

Răspuns Câştigător
| Freddie23 a răspuns:

Sunt diferite forme de contractare in diferite tari cu taxe cat mai mici. Si producatorii directi vand canteodata mai scump decat desfasuratorul.

Exemplu: daca vreau sa cumpar 100 de coduri ca sa le vand Ubisoft mi le vinde cu 40 de euro bucata, deci total 4000 de euro. Daca cer oferta de pret pentru 10.000 de coduri, o sa mi le vanda cu 15 euro bucata, total 150.000 de euro. Castig si eu care o sa le vand cu 30 de euro si castiga si Ubisoft care vinde multe odata si are banii luati instant.

Ai inteles?