| AuraAdrian a întrebat:

Salut,

Stie cineva daca iau un împrumut prin Revolut și pe urmă demisionez de la locul de munca, dar continui să plătesc rata lunara fara a fi angajat, va fi vreo problema?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema daca platesti regulat ratele, pe creditor nu-l intereseaza ce faci tu daca esti bun platnic.

| darrio2007 a răspuns:

Din moment ce iti achiti ratele, nu poate fi nici o problema.

| Iulian2695 a răspuns (pentru darrio2007):

Si daca ratele nu se mai achite? se intampla ca in cazul celorlalte banci? adica nimic?

| darrio2007 a răspuns (pentru Iulian2695):

Cum adica nimic? Asta crezi tu.
Vei intra pe lista rau platnicilor si nu vei mai putea lua un alt credit pe viitor.