| CreepOrange2 a întrebat:

Stiu ca este o intrebare stupida dar totusi as fi interesat unde as putea schimba 340 lei in bancnote de 10 lei sau 5 lei laughing Sunt minor deci sper sa nu imi sugerati banca sau ceva de genul.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar minor fiind poti schimba bancnote mai mari in unele mai mici chiar si la banca sau la magazine.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La orice chiosc care iti poate da aceasta suma in bancnotele pe care le vrei. Era asa de greu sa te gandesti si tu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

La orice magazin

| corolav a răspuns:

Numai la bancă.
Un magazin nu-ți schimbă din două motive: s-ar putea să nu aibă cupiuri de care dorești matale, să nu aibă suficiente ( 340 de lei ar însemna cel puțin vreo 40 - 45 de bancnote) și de cele mai multe ori și vînzătoarea are nevoie de astfel de bancnote. Spre a-i folosi la schimb pentru clienți.
În altă ordine de idei, pentru a face acest lucru ar însemna să piardă cel puțin vreo două - trei minute pentru a-ți satisface ție dorința.
Și, ca să nu fie rău( rea cu tine) îți va spune că nu are. Nimeni nu te va servi, cu această dorință a ta. Numai la o bancă, la un birou de schimb valutar sau la un ghișeu de Western Union.
Sănătate!

| Sesebi a răspuns (pentru corolav):

Sunt magazine care iti dau. Daca nu e aglomerat ce e pentru ei alea cateva minute?

| corolav a răspuns (pentru Sesebi):

Acolo unde ar fi să aibă e aglomerat.
Acolo unde nu e aglomerat nu are să schimbe sau nu vrea.
Și, la urma urmei, de ce nu faci tu o plimbare să faci această tranzacție?
De ce ar fi nevoie să ceri părerea pe TPU?
Numai așa ca să se cheme că pui și tu o întrebare?
Dintr-o entitate care să lanseze răspunsuri de bună cuviință și de o utilitate stringentă și cu adevărat obiectivă, acest TPU a devenit un acumulator de încărcat cu milioane de întrebări stupide la care, cel mai adesea, și răspunsurile sunt pe măsură.
Și, în ultimă instanță, dacă acest colosal text al tău se vrea a fi o întrebare, de ce nu pui un semn de întrebare la sfîrșitul său?
Regret nespus că nu voi fi onorat cu o monedă ( altă idee creață a adminilor) pentru acest al meu răspuns.
Hai, pa!

| CreepOrange2 explică (pentru corolav):

Nu este nevoie de un semn de intrebare daca ai stii putina gramatica. Am spus ca as fi interesat de o locatie anume, ar fi trebuit sa pun intrebare daca as zice direct: "Unde pot schimba?"
Eram curios daca la acele locuri de exchange poti schimba si din lei in lei, sau daca exista vreun alt loc pentru asemenea tranzactii. Nu este o intrebare stupida, raspunsurile sunt stupide: "La magazin". De parca nu stiam deja asta

| corolav a răspuns (pentru CreepOrange2):

Zici că nu e o întrebare stupidă.
Dar, tu însuși scrii, în textul pe care ni-l propui : „ Știu că este o întrebare stupidă...".
Mai scrii matale, amice : „ Dacă ai știi puțină gramatică..."
Corect este „ Dacă ai ști... ( deci acest al tău „ știi" este corect, aici, cu un singur „i".).
Cît despre cîtă gramatică știu eu, ce să mai zic?
Caută lista mea de răspunsuri și te vei convinge.
Hai, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti de la parinti happy

| Aurelian1 a răspuns:

La un magazin.

| Gabi2865 a răspuns:

La parinti sau la magazin