| shacoAP a întrebat:

Am strans suma de 100 de lei in bancnote de cate 1 leu si as vrea sa ii schimb dar nu stiu unde ar schimba. La magazine nu au vrut, cei de la banca m-ar putea ajuta?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ma mir ca cei de la magazin nu au vrut, la banca sunt obligati inclusiv daca ai monede

| shacoAP explică (pentru RAY):

Si eu m-am mirat.Multumesc mult de raspuns

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca pe alte magazine sau du-te la fiecare magazin si zi-le sa-ti schimbe 10 de un leu in una de 10 lei, sau chiar in 2 de 10 lei, poate asa vor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, băncile acceptă acest schimb. Și magazinele când au nevoie de bancnote de valoare mică ca să dea rest.

| Mellly a răspuns:

Da, sigur dacă mergi la banca îi schimba.