| WithoutName123456789 a întrebat:

Salut,sunt elev si nu lucrez si as vrea sa cumpar un telefon in rate.Din ce am vazut pe net este nevoie de un card de credit, iar pentru acesta este nevoie sa ai un anumit venit lunar. Exista si alta posibilitate?

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cu un card de credit te inglodezi rapid in datorii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, pentru orice rata trebuie sa ai un venit legal, constant și dovedibil

| Catrice a răspuns:

Cum ai putea lua în rate ceva pentru care nu poți garanta o suma fixa lunar din care sa plătești rata?!
Doar dacă iau părinții tai.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca nu parintii, un unchi, o matusa, o verisoara sau un bun prieten mai mare!
La Raiffeisen au un card Emag, cu 24 de rate fara dobanda!
Iti apare sub telefon, de exemplu..pe pagina de Emag.

| Calin_Andrei_1997_PKn6 a răspuns:

Poti sa iti rogi unul din parinti sa plătească ratele cu cardul, obligandu-te singur sa le restitui banii in fiecare luna. Desigur, daca sunt de acord.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, elevii nu pot avea credit card si nici nu pot face abonamente, nefiind eligibili pentru nici unul din ele.
Parintii tai pot solicita credit card la o banca, daca au vechime in munca de peste 1 ani de zile si tot ei sunt cei care pot face abonamente telefonice sau alte rate.

| Andreeush a răspuns:

Ai putea să muncești pentru a-ți putea lua acel telefon pe care îl dorești.

| ℓαυяα a răspuns:

Stângi bănuți și îți iei atunci happy