| coadadematura a întrebat:

Salut, tocmai ce am facut 18 ani si la vara voiam sa ma angajez la o terasă undeva sa lucrez pe toate cele 3 luni ale verii. Va trebui sa imi fac carte munca pentru a lucra in cele 3 luni? Daca da, unde se face cartea asta? Iei mai multi bani daca lucrezi cu carte de munca sau mai putin decat daca ai lucra fara?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti faci carte de munca. Cartea de munca nu se mai face de ani de zile. Iti faci contract de munca si se ocupa angajatorul sa il inregistreze

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Cam greu de găsit un asfel de job in condițiile date. Dar dacă tot găsești, să fie cu CONTRACT de muncă.