| boyd93 a întrebat:

Salut,

Tot incerc sa imi verific contul Paypal, am un card BRD Mastercard Standard in Euro, l-am adaugat si cand dau Link and confirm my credit card imi spune We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card. Cardul e bun, mai multe persoane au reusit sa aiba contul verificat folosind acelasi card. Nu vreau sa schimb cardul, am dat la deschidere 12 euro am pus 2 euro pe card ca sa il accepte si acu nu vreau sa il anulez mai ales ca alte persoane spun pe forumuri ca acest card merge la paypal.

Am fost azi la banca sa rezolv cu activarea cardului da nu am facut mare branza. Le-am explicat la banca ce este paypal, ce vreau sa fac si ca vreau sa am contul verificat dar degeaba. Am vorbit cu directorul sucursalei, i-am spus de limita pe zi de tranzactii si a zis ca e de 8000Euro pe zi si ca sa pot face tranzactii online trebuie sa intru pe brd-net si sa activez 3D Secure.Am facut chestia asta dar tot nu imi da voie sa verific cardul. Deja m-am saturat de astia de la brd. La mine in localitate nu inteleg despre ce e vorba. Am sa ma duc la o sucursala brd in iasi poate acolo stiu.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut Boyd. Lucrez in BRD si am vazut intamplator mesajul tau. Te rog sa suni la *BANCA (*22622) daca ai mobil pe Orange sau Vodafone (tarif normal) sau la 0800803803 (gratuit in Romtelecom), sau la 021 302 6161, ca sa vorbesti cu colegii mei de la Vocalis, care te pot ajuta sa rezolvi problema. Te-am fi sunat noi, dar nu avem niciun element de identificare.

7 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

La paypal se face o tranzactie de proba in care primesti un cod de 4 cifre pe extrasul de cont. Problema mea a fost ca acel cod nu se genera corect din cauza unor probleme tehnice ce aveau sursa la bancile romanesti. Dupa lungi discutii inutile pe mail cu suportul tehnic paypal care mi-a lasat impresia ca discut cu handicapati, am renuntat, dar un prieten i-a sunat in Luxemburg si a aflat cauza si a rezolvat problema. Dar tu spui ca mai multi au cont paypal pe acel card, ceea ce ar trebui sa nu fie posibil, un card poate fi atasat doar unui cont, iar un cont poate avea mai multe carduri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu cu cardul de la Brd Visa...ati gasit solutia? Cardul meu este destul de vechi si este in Ron.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am card Visa Electron de la BT. am aceeasi problema. vad ca problema are ceva luni. v-as ruga sa raspundeti daca se poate.
s`a rezolvat? functioneaza chestia cu interogarea soldului de la bancomat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu card VisaElectron banca BT... dar imi spune altachestie "Before you can add this credit card to another account, you must contact the PayPal Credit Card Team at cardproblems@paypal.com. A customer service representative will respond to your request shortly. If you would rather add a different credit card to your PayPal account, you may do so at any time. Thank you for your cooperation.

| oracoluldindelphi a răspuns:

Hello. M-am confruntat si eu cu problema asta acum 2 luni. Tot BRD, tot mastercard. Cardul este nou? Daca este nou, atunci trebuie sa te duci la un bancomat si sa faci o interogare de sold. Asta e tot. Apoi o sa iti mearga. Bafta!
http://oracolul.net

| boyd93 explică:

Azi ma duc din nou la banca, din ce am mai citit pe net e posibil sa fie o limita de tranzactionare. Cand am facut tranzactia paypal nu a cerut codul de verificare de pe spatele cardului si banca a refuzat tranzactia. De sta imi da mie eroarea ca nu pot sa devin verificat. Am sa le cer la banca sa completez un formular sa pot sa fac tranzactii pe internet fara cww2. Sper sa mearga. Revin cu detalii mai tarziu. Ms pentru raspuns cristacheceliute

| cristina800 a răspuns:

Buna eu nu inteleg ceva paypall nu este unu si acelasi peste tot? inteleg ca poate fi facut la oriice banca dar...nu e acelasi sistem? aceleasi facilitati si...uf innebunesc nu-s ce sa spun adevarul e ca desi intrebi ceva la banca nu te poate lamuri nimeni cu nim, sunt din iasi, asa ca nu-s ce sa spun poti vveni sa intrebi aici dar cred ca e tot aia