| anonim_4396 a întrebat:

am 15 ani si vreau sa fac niste bani, stiti niste metode?

Răspuns Câştigător
| Nătărău a răspuns:

Mergi (cu niște bani o.r. produse de-ale tale pe care să le dai la shimb) pe piața de vechituri la prima oră, cumperi niște produse "fierbinți" și le vinzi mai departe la preț mai mare decît cu cît le-ai achiziționat, în restul zilei. Ideal e să cumperi, să restaurezi și doar apoi să vinzi.

| Sugeticarasu a răspuns (pentru Nătărău):

Adica niste produse fierbinti ceva care se cauta?(treaba e ca nici multi bani nu am stransi am 171 de lei)(si produse de ale mele adica facute de mine?)

| Nătărău a răspuns (pentru Sugeticarasu):

Lucruri așa mai obscure, de preferat de la oameni care le subapreciază valoarea și de care să știi sigur că le vinzi în aceeași zi în care le-ai cumpărat, să nu trebuiască să le cari înainte și înapoi :-). Cînd am zis produse de ale tale m-am referit la ceea ce îți este în plus prin și pe lîngă locuință.

5 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

La pariuri frate, asta e meseria de meserie in Romania.
Iei ponturi si castigi.
Bagi 2 lei si scoti 11000 lei.

| Sugeticarasu a răspuns (pentru ywar):

Vb serios?

| ywar a răspuns (pentru Sugeticarasu):

Pai cum, sunt eu neserios? Prinzi cota marfa si 2-5 lei ai scoti parnosul gros. De maine baga-te la pariuri. Asta face generatia tanara!