| reeeebook a întrebat:

am 16 ani si vreau sa-mi fac un card de credit unde pot plati pe alte site-uri cu el (site-u accepta doar dolari) exista vr-un card unde bag eu lei in el si cand platesc sa mi ia cu valoarea de dolar? (daca ma intelegeti) se poate face? adica sa nu trebuiasca 18 ani, am intrat pe multi site-uri si scrie ca pot cu nu stiu ce card debit parca...(vreau un raspuns complet va rog)daca se poate face card sub 18 ani si sa pot plati in dolari pe alte site-uri, vreau sa stiu si eu cum trebuie sa procedez...nu pot baga dolari pe card ca nu am timp sa ii schimb si vreau sa bag lei se poate? (scuzati greselile da am scris repede, sper sa intelegeti, Multumesc)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Card de credit iti poti face doar daca lucrezi si ai salariu, altfel poti face numai card de debit.
Poti plati doar cu valuta pe care o ai pe card, daca vrei sa platesti in dolari atunci trebuie sa alimentezi cardul cu dolari.