| reeebook a întrebat:

daca fac un card debit si schimb niste lei in dolari apoi ii bag pe card pot sa platesc cu cardul ceva ce e in dolari pe net? si cum procedez sa iau card debit la 16 ani si de unde...dau funda va rog!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu poți de la 16 ani să manevrezi un card, fie el și de debit după bunul plac.
Pa, pa.

| reeebook explică (pentru Legiuitoarea):

Merge crede-ma, am fost azi la banca dar trebuie sa am semnatura la un parinte, numai da raspunsuri daca nai fost macar odata la banca, sau schimba categoria, Multumesc

| Legiuitoarea a răspuns (pentru reeebook):

Bună.
Ai nevoie de împuternicire, TU singur nu poți. Comentezi aiurea!
Să-ți revizuiești comportamentul, da?
Mulțumeste-i mamei tale că te-a educat!
Pa, pa.

| reeebook explică (pentru Legiuitoarea):

Prietene nu cred ca te-am jignit si nai nici-un drept sa vb de educatia mea clar? nu stii cine sunt si nu stiu cine esti ok? pur si simplu ti-am spus sa numai lasi mesaje aiurea de dragu de a posta daca ai nervi si te aprinzi repede du-te la doctor sa tii scoata sau la un preotwinking bafta oricum m-ai facut sa rad nu inteleg ce comportament am avut chiar te rog sa-mi dai reply, sa-mi spui ce ti-am facut ok?

| reeebook explică:

Si vreau sa stiu care card debit e pentru a plati in dolari cand pe el am lei (daca se poate) sau daca merge sa schimb banii apoi sa-i bag pe card in dolari, am vazut la bcr cas mai multe tipuri de card debit da nu stiu care e bun pentru ce vreau eu, Multumesc dau funda