| anonim_4396 a întrebat:

Am incercat la mai multe agentii de recrutare pentru plecare in strainatate (dupa Olx), dar toti percep comisioane, taxe si nu prea am incredere de o plecare sigura. happy Si de curand am apelat la o firma (si din spusele la telefon) mi s-a parut o persoana de "incredere", a da si "nu percep comision" doar actele si sa viram in cont 55lei. Aici nu ar fi o problema 55lei, dar da ajungi acolo muncesti pana te gasesc toate nebuniile si se uita ei sa traga dupa tine care mai de care toti banii si pana la urma cred ca asta ar fi comisionul laughing
Nu stiu ce sa mai "cred" din agentiile astea. Nu stiu, care ati mai fost sau care plecati, va rog sa ma informati si pe mine..Plswinking

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

G&G e firma serioasa, cunosc pe cineva care a plecat sa lucreze in Anglia, prin intermediul lor

| KodrutZ a răspuns:

Agentiile astea sunt pentru prosti si incapabili. Restul fie au un prieten/ruda pe acolo care ii cheama si le pune o pila/ii tin la ei pana gasesc ceva, fie SE INTERESEAZA DIRECT. Ai internet, ai telefon, FOLOSESTE-LE! Crezi ca e asa de greu sa te duci pe site-uri englezesti/din Italia/samd si sa iti cauti direct de lucru? Am auzit ca si alea sunt la fel de gratis de accesat ca TPU, poti sa crezi asa ceva?

| dSabYn a răspuns (pentru KodrutZ):

Si care-i problema ta pana la urma? Eu am pus o intrebare la oamenii care "au mai trecut prin asa ceva", sau care stiu despre ce este vorba. Nu stii nu te bagi, eu asa stiu.Sau vrei sa faci si tu pe "eroul" pe TPU? laughing hai ca ai 'funda' din partea mea laughing

| KodrutZ a răspuns:

Se intimpla sa am ceva prieteni/rude care au trecut prin asta asa ca STIU despre ce e vorba. Daca vrei sa folosesti raspunsul meu la modul destept, go for it.